BilgilendirmeBlog
Trend

IPL epilasyon Nedir? Nasıl yapılır?

IPL Lazer Nedir?

IPL lazer tedavisi teknolojinin bize getirdiği en büyük nimettir. IPL lazer kabaca bilgisayar aracılığı ile verilen ışınlar doğrultusunda kılların ve tüylerin bitmesini ya da en az düzeye inmesini sağlayan bir epilasyon çeşididir. Bu epilasyon ile daha az acı çekerek kıllara kesin bir çözüm bulmuş olursunuz. Kıllarınız artı hiç çıkmaz ya da oldukça az seyrek ve cılız çıkar.

IPL Lazer Epilasyon Nerelerde Kullanılır?

Kılı olan ve uygulanmasında sakınca bulunmayan her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Özellikle de kol atı, bikini bölgesi ya da eller ve bacaklarda sıkça kullanılır.

Hangi Durumlarda Kullanılmaz? IPL epilasyon türü şu durumlarda kullanılmaz Epilepsi hastalarında

Aşırı bir cilt hassasiyeti olan durumlarda Kanama bozukluğu yaşayanlarda Güneşle tetiklenen bir cilt bozukluğu olan kişilerde Diyabet ya da diğer tıbbi hastalılarda IPL epilasyon yapılmaz. Yapılması sakıncalıdır.

IPL Epilasyon Nasıl Yapılır?

Hepinizin en çok merak ettiği şey IPL epilasyon nasıl yapılır? Bunun için sizinle bunu konuşacağız. Öncelikle epilasyon yapılacak bölge seçilir. Sonrasında lokal ya da bölgesel olarak burası uyuşturulur. Ya da soğutulur. Sonrasında soğuk jel uygulanır. Bu arada gözler kesinlikle korunmalıdır. Gözler için siyah kalın ve ışın geçirmeyen özel gözlükler takılır. Böylece işlemler esnasında hassas olan göz korunmuş olur. Uygulama lazer uygulaması yapıldığı için biraz ağrılı olabilir. Seanslar ilerledikçe ağrı azalır ve yok olmaya başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyicinizi devre dışı bırakıp sayfayı yenileyiniz.